Boğazına düşkün sevgilelerin ayrılamayacağının 14 kanıtı

Eğer hala olmadıysanız, yemek yemeyi çok seven biriyle sevgili olma ihtimaliniz, kulaklığınızın bozulma ihtimalinden, yaptığınız kekin kabarmama ihtimalinden, buzluktaki kıymanın bozulma ihtimalinden ya da yediğiniz yemeğin midenizi bozma ihtimalinden fazla. Aşık oldunuz ve sevgiliniz damak tadına ve yemeklere çok düşkün. O halde şu 14 leziz gerçeği bilmelisiniz.


Yaşadığın şehri hiç bilmediğini fark edeceksin.Hele sevdiği bir mekanı kolay kolay değiştiremeyenlerdenseniz, kesin. O zaman uyaralım, müstakbel sevdiceğiniz, güzel yemek uğruna yaptığı keşifler sayesinde sana şehri öğretecek. 


Hayatında hiç tatmadığın lezzetleri tadacaksın.Yeni şeyler denemek konusunda kendinize “Aslında hiç fena değilimdir” falan diyor olabilirsiniz. Alacağınız cevabı şimdiden söyleyelim: “Bu ne ki?” Asıl lezzet serüveni yeni başlıyor.


Keyif, yemeksiz hissedilmeyen duygudur.Şöyle ki bir Cumartesi akşamı film keyfi yapacaksınız, masaya illa ki atıştırmalıklar gelir. Vapurla karşı yakaya geçeceksiniz, o simit illa alınır. Kitap okumak istediniz, o kahve cümlelerin yanına gelir. Keyif, yemeksiz hissedilemeyen bir duygudur.


Kadınlar sürekli diyet halinde değildirler.Kadın dünyanın en estetik varlığıdır ve bu varlık, modern dünyanın estetik kaygılarına ayak uydurmak zorunda değildir. Çay gibidir, her dem güzeldir. O yüzden olası sevgilinizin sürekli diyet halinde olmasını beklemeyin lütfen. 


Hayatta yiyip yiyip kilo almayan insanlar da vardır.1,5 porsiyon kebabın üzerine yenen künefeye şaşırmayın o yüzden. Size aldığınız oksijen yarıyor diye herkese öyle olmak zorunda değil.


Floransa’nın en iyi tramisu yapan mekanını bilmek gereksiz bir bilgi değildir. Hayal kurmak böyle bir şey. Henüz gitmemiş olsanız bile, bilmek ve bu bilmenin doğrultusunda dünyayı küçük kılmak güzel şey. Hem belki bir gün gidersiniz birlikte Floransa‘ya? Kim bilir. Yöresel lezzetler deyince aklına içli köfteden başka şeyler gelsin.Eğer o şehre yolunuz düşerse, sürpriz yaparsınız. Onun için çabaladığınızı gösterirsiniz. Kimse gece yemek yedi diye ölmez.Gecenin bir vakti yemek söyledi diye, buzdolabının kapağını açtı diye, midesi kazındı diye kimse ölmedi. 


Bir dilim pizzayla doyulmaz.Hayat bir dilim pizzayla doymak için çok kısa. Az yiyip kibarlık yapmak için çok neşeli. Aç karnına uyumaya niyetlenmek için çok nankör. Doyun arkadaş hala bunu yapabiliyorken.


Sunum güzel diye kötü yemek yenmez.Bak bu çok önemli. Milyonlarca insan bu hatayı yapıyor. Eğer yemek yemeyi gerçekten seven biriyle birlikte olacaksanız, o yapmaz bu hatayı. İki manzara bakıyorum diye, dünyanın en kötü yemeğini yemez. Mekan seçimi size kalırsa, bilesiniz.


Yemek yemeyi seven insan güzel yemek yapar ama yapmak zorunda değildir unutma.Tam da bu yüzden gurmelik ve şeflik iki farklı müessesedir. Müstakbel sevgiliniz yemek yemeyi çok seviyor diye, ondan her gün mantı açmasını beklemeyin. 


Güzel bir kahvaltı varsa uykudan feragat edilir erken kalkılır.Aksi mümkün değil, siz öyle bir cümle kurmadınız, o duymadı.


Sensin ” Yediklerine biraz dikkat mi etsen?” Sakın.


Sevgilin yemek yemeği seviyorsa seni yemekten daha çok sever unutma.

Hayatımıza yeni yeni girmeye çalışan bir cümle var: “Yemek yemeyi insanlardan daha çok seviyorum”. Yalan. Külliyen yalan. En azından yemek yemeyi gerçekten seven insanlar için. Onlar yemeyi çok sever ama bu aşık oldukları insanı yemekten daha az seveceklerinin göstergesi değildir. 

Yemek yemeyi seven insan, sevdiğini yemekten daha çok sever, unutma. 

Her şey gönlünüzce olsun.


Şunları da okumak isteyebilirsiniz...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir